Study Gate

Ve STUDY GATE si uvědomujeme důležitost vyššího vzdělání a vliv, který může mít na budoucnost jednotlivce. Proto jsme se rozhodli podporovat české studenty a poskytovat jim patřičné vedení během jejich cesty ke studiu na univerzitách ve Spojených státech. Náš tým zkušených konzultantů Vám pomůže nejen s výběrem vhodné univerzity, ale také se zajištěním stipendií, která bývají při studiu v USA klíčová. Snažíme se poskytovat personalizované a komplexní služby, tak aby cesta každého studenta k jeho snům o vzdělání proběhla hladce a bezproblémově. Svěřte se do našich rukou a proměnte svoje sny v realitu!

Společnost STUDY GATE byla založena v roce 2024. Jedním z cílů bylo vytvořit platformu na podporu a vedení českých studentů, kteří chtějí studovat ve Spojených státech. Jelikož jsme si sami prošli celým koloběhem vzdělávání v USA, rozumíme jeho fungování, ale známe také jedinečné výzvy a úskalí, kterým musejí mezinárodní studenti čelit. Díky tomu Vám STUDY GATE  může odborně pomoci nejen se složitým přijímacím procesem na univerzity, ale také se všemi náležitostmi po příletu do USA.

Tým Study Gate

 

Brána ke studiu v USA - Adam a Ondra

Adam

Studoval jsem na Karlově univerzitě v Praze a poté jsem pokračoval na magisterské studium na Queens University of Charlotte, kde jsem získal sportovní stipendium (triatlon). Po dokončení magisterského programu v oboru komunikace jsem se rozhodl pokračovat ve studiu na MBA programu. Momentálně pracuji pro školu a spolupracuji s několika neziskovými organizacemi v Severní Karolíně.

Má cesta začala, když jsem se rozhodl studovat ve Spojených státech amerických. Napsal jsem stovkám škol a trenérů, abych projednal možnosti triatlonového stipendia, akademického stipendia a stáže. Na základě různých kritérií, včetně kvality studijního oboru a lokality školy, jsem se rozhodl pro Queens University of Charlotte v Severní Karolíně. 

Studium v USA není jen pro vrcholové sportovce s ambicemi dostat se na olympijské hry. Je to také skvělá příležitost kombinovat studium a sport na vysoké úrovni. Americká univerzitní liga je často domovem olympioniků a paralympioniků z celého světa, a podpora univerzitního sportu je všudypřítomná!

O atlety je postaráno, ale co akademici? Zde se Study Gate snaží prokopat bránu a rozšířit možnosti financování studia v USA. Existují akademická stipendia, stáže, graduate assistantship, dobrovolnictví a mnoho dalších příležitostí čekajících na studenty ve Spojených státech amerických. Kromě toho jsou zde také mnohé příležitosti pracovat pro světoznámé firmy nebo se aktivně podílet na fungování univerzity.

Motto, kterým se řídím, je: 'Snít je krásné, ale jen skutky mohou sny proměnit ve skutečnost.'

Ondra

Svou cestu k projektu Study Gate jsem započal na vysoké škole v Liberci, kde jsem se kromě rozvoje svých akademických dovedností věnoval také své vášni pro sport. A byl to právě sport, korkrétně triatlon, díky němuž jsem se poprvé podíval do USA. Zde jsem měl možnost nahlédnou "pod pokličku" nejen sportvního rozvoje mládeže, ale také se seznámit se vzdělávacím systémem Spojených států. Jelikož jsem se již na univerzitě věnoval rozvoji školních i mimoškolních aktivit především na základních školách, je mi téma školství poměrně blízké.

Projekt Study Gate byl pak pro mě jasnou volbou, jak navázat na mé dosavadní působení a pomoci českým žákům rošířit své studijní obzory.

Mým osobním cílem je aktivně získavat nové příležitosti pro mladé nadějné sportovce a akademiky. Proto vím, že ve Study Gate vždy uděláme maximum proto, abychom pomohli naplnit Váš potenciál.


Oblíbený citát: "Nedokážeme sice změnit směr větru, pomůžeme Vám však napnout plachty tak, abyste dosáhli svého cíle"