Epizoda 37 | Kateřina Mitchell "Havajci jsou jako Češi. Vždy jsem toužila pracovat s dětmi."

Další díl Study Gate podcastu - dnes s Kateřinou Mitchell, která začala svou cestu na Havaji v roce 2014 jako au pair. V roce 2018 se přestěhovala do Charlotte, kde založila svůj první podnik, Funtown Playground, zaměřený na pronájem hracích sestav pro děti. Během pandemie Covid-19 se její rodina přestěhovala na Slovensko, kde její manžel pracoval jako instruktor na vrtulnících Blackhawk. V roce 2021 se vrátila do USA a v roce 2024 otevřela svou druhou firmu - dětskou kavárnu Funtown Play Café.

VŠE O STUDIU V USA ZDE

Epizoda 36 | Radka Pallová "Stále je co objevit! Dáváme střípkům smysl. 30 zvířat padlo na knihu."

Další epizoda Study Gate podcastu s Radkou Pallovou - doktorskou studentkou historie na Princeton University, absolventkou bakalářského studia na Univerzitě v Cambridge, kde také získala několik prestižních ocenění. Radka také aktivně podporuje české středoškolské studenty zajímající se o studium v zahraničí a působí jako mentorka v několika vzdělávacích programech.


VŠE O STUDIU V USA ZDE

Epizoda 35 | Veronika Benšová - Airbus A330 "Měla jsem sen! Létání miluju! Havaj je pestrá."

Poslechněte si novou epizodu Study Gate podcastu - dnes s Veronikou Benšovou! Veronika absolvovala Palm Beach State College na Floridě a dnes je první češkou létající pro Hawaiian Airlines s Airbusem A330.VŠE O STUDIU V USA ZDE

Epizoda 34 | Nicolas Russo "Don't be afraid to speak English! I had to slow down. Others see me as an influencer."

Welcome to the Study Gate podcast! Today, we have Nicolas Russo, a social media content creator and a native of Texas, USA. Widely recognized on social media as The Vanilla Show, his humorous videos depicting language barriers and the intricacies of the Czech language for foreigners have garnered a substantial following. Beyond his influence online, Nicolas is actively engaged in basketball and event hosting in the Czech Republic. 

VŠE O STUDIU V USA ZDE

Epizoda 33 | Barbora Hošková "Fashion v NYC! Švábi a krysy jsou normální. Možností je tu víc, ale konkurence je vyšší!"

Poslechněte si další epizodu Study Gate podcastu - dnes s Barborou Hoškovou! O fashion průmyslu v New York City, univerzitách v USA i volejbalové kariéře. Kolik stojí školní rok v USA? Jaká je univerzita v centru New York city versus na Floridě? Jaká je v USA úroveň volejbalu? To vše a mnohem víc v dnešním rozhovoru!

VŠE O STUDIU V USA ZDE

Epizoda 32 | Veronika Kracíková "Československá komunita ve Vancouveru je silná! Chci spojovat generace."

Dnešní díl podcastu Study Gate s Veronikou Kracíkovou se zaměřuje na komunitu ve Vancouveru a marketing v USA, Kanadě a Evropě. Veronika s námi sdílí své zkušenosti a postřehy o tom, jaká je komunita Čechů a Slováků ve Vancouveru, a porovnává různé marketingové strategie v těchto regionech. Jaké výzvy a příležitosti čekají na marketéry v Kanadě oproti Evropě? Připojte se k nám a zjistěte, jaké jsou klíčové rozdíly a jak se úspěšně adaptovat na různé trhy. 

VŠE O STUDIU V USA ZDE

Epizoda 31 | Magdaléna Jehlářová "V USA se o volejbalistky starají. Profesoři chodí na zápasy."

Poslechněte si další epizodu Study Gate podcastu - dnes s českou reprezentantkou ve volejbale - Magdalénou Jehlářovou. Magdaléna momentálně hraje za Atlanta Vibe a studuje MBA program v USA.


VŠE O STUDIU V USA ZDE

Epizoda 30 | Iveta Bečvářová: Klinická Výživa Zvířat "Obezita je u zvířat častá. Čokoláda a hrozinky jsou toxické."

Epizoda Study Gate podcastu - dnes s Ivetou Bečvářovou - veterinářkou, která se specializuje na nutriční poradenství pro zvířata. Jak předcházet nemocem u zvířat? Jak může strava pomoci s určitými onemocněními? Jsou krmiva řazena podle věku zvířete? Je sýr dobrým pamlskem? A mnohem víc...

VŠE O STUDIU V USA ZDE

Epizoda 29 | Lenka Pavlová "S ingrediencemi musím experimentovat. V USA koláče znají, ale jinak."

Další epizoda podcastu Study Gate - Dnes s Lenkou Pavlovou. Znáte Pavlova Catering and Bakery z Texasu? Pokud ne, teď máte příležitost! Je to skvělá pekárna inspirovaná českými recepty, která denně peče čerstvé koláče a kremrole v USA.


VŠE O STUDIU V USA ZDE

Epizoda 28 | Lenka Pavlová Marek Svitek "DUNA byl kaskadérský ráj. Zarámoval bych si hořící scénu z filmu."

Poslechněte si epizodu Study Gate podcastu - dnes s Markem Svitkem. Profesionálním kaskadérem, který hrál v mnoha zahraničních i tuzemských filmech! Marek se také podílel na filmu DUNA I a DUNA II, nebo na filmu Na Západní Frontě Klid, za který získal s týmem také ocenění.


VŠE O STUDIU V USA ZDE

Epizoda 27 | Jitka Putra "Honorární konzulát je prodloužená ruka ambasády. Češi mají Miami rádi."

Další epizoda Study Gate podcastu! Dnes s Jitkou Putra - úspěšnou podnikatelkou a zástupkyní honorárního konzula v Miami. Co je náplní honorárního konzula? Jak se učí čeština na Floridě? Jak funguje MHD v Miami? A mnohem víc...


VŠE O STUDIU V USA ZDE

Epizoda 26 | Edita Singer "Strach o piloty nemám. Kufry se ztrácejí kvůli lenosti lidí."

Další epizoda Study Gate podcastu - dnes s Editou Singer, která pracuje již přes 25 let na letišti v Chicagu. Proč se ztrácejí kufry? Kolik letenek se opravdu prodá? Jsou cestující někdy agresivní? A jaké psychologické strategie lze využít k uklidnění cestujících? To vše a mnohem víc v naší nové epizodě!


VŠE O STUDIU V USA ZDE

Epizoda 25 | Jan Valečka: "Krypto je moje vášeň. USA znám ze hry GTA. S dronem jsem byl originální!"

První část rozhovoru s Janem Valečkou o jeho začátcích v USA. Proč chtěl jet do LA? Jak může člověk ovládnout sociální média? Nebo jaká je práce plavčíka v USA? 


VŠE O STUDIU V USA ZDE

Epizoda 24

Poslechněte si další epizodu Study Gate podcastu - dnes s Vojtěchem Šarmanem. Vojta je nadějný basketbalista, který momentálně navštěvuje střední školu v USA. Jak se přizpůsobil kultuře? Co angličtina? Jaké to je hrát basketbal v zemi basketu zaslíbené? To vše a mnohem víc v našem novém díle!VŠE O STUDIU V USA ZDE

Epizoda 23

V dnešní epizodě Study Gate podcastu jsme měli možnost povídat si s Monikou Vernerovou - studentkou v Coloradu, která v USA dělali i AuPair. Monika procestovala velkou část USA a podělila se s námi o mnohé rady, zážitky a zkušenosti.www.study-gate.cz 

Epizoda 22

Poslechněte si skvělou epizodu s Janou Lipkovou o využití AI v medicíně. Jakou má AI v medicíně budoucnost? Jak se dá AI používat? Jaká je kultura na Harvardu? A mnohem víc! 
www.study-gate.cz 

Epizoda 21

This episode of the Study Gate podcast features Professor Chad Bryant from UNC Chapel Hill, a historian specializing in nationalism and the urban experience in Central and Eastern Europe, with a particular focus on the Czech Republic.

Tento díl podcastu Study Gate přináší rozhovor s profesorem Chadem Bryantem z UNC Chapel Hill. Profesor Bryant je historik, který se specializuje na nacionalismus a městský život ve střední a východní Evropě, s konkrétním zaměřením na Českou republiku. 

www.study-gate.cz 

Epizoda 20

Vítejte ve fascinujícím světě mikrobiologie a imunologie s Dominikou Tržilovou! Dříve nadějná sportovkyně, dnes úspěšná mikrobioložka a imunoložka, která studovala v USA a nyní působí jako konzultantka v oblasti regulačních záležitostí ve farmaceutickém průmyslu.

 
Dominika nám přiblíží svou cestu z České republiky do USA, zkušenosti ze sportu a studia na University of Maine a UNC Chapel Hill. Podíváme se také na její výzkum, budeme diskutovat o aktuálních výzvách ve vývoji léků a vakcín a prozkoumáme témata jako biomimikrie a udržitelnost. Připojte se k nám na inspirativní rozhovor! 

www.study-gate.cz 

Epizoda 19

Poslechněte si další epizodu Study Gate podcastu "Velikonoce v USA". Jak se správně konzumuje čokoládový zajíček? Co je nejoblíbenější sladkost? A bylo to opravdu 500 000 plus 1 000 úplně zdarma?  

www.study-gate.cz 

Epizoda 18

Vítejte na Study Gate podcastu! Dnes s Dominikem Hoke, který dělal Au Pair v hlavním městě USA - Washingtonu DC. Jaký je život Au Pair? Jaké výzvy přináší soužití s hostitelskou rodinou? A jaké zajímavé situace zažil v Americe? To vše a mnohem víc se dozvíte právě teď! Poslechněte si novou epizodu Study Gate podcastu!

www.study-gate.cz 

Epizoda 17

Dnešní epizoda Study Gate podcastu s doktorem Martinem Nekolou. Jaký odkaz mají Češi v New Yorském metru? Co zanechali Češi v USA? Nebo jak nahlíží na politiku v USA? To vše se dozvíte v novém díle na Spotify nebo YouTube! 

www.study-gate.cz 

Epizoda 16

Prozkoumejte svět zdravotní péče a literatury s hostem, který dokáže spojit oba tyto světy. Zdravotní sestra na kardiologii a zároveň talentovaná spisovatelka, která oslnila i samotnou Meryl Streep - Lenka Vařeková.  

www.study-gate.cz 

Epizoda 15

V dnešní epizodě Study Gate podcastu máme tu čest představit výjimečnou hostku, Olivii Sahmel (Prokopovou).


Olivia se může pyšnit ohromujícím úspěchem jako čtrnáctinásobná mistryně světa v minigolfových soutěžích. Je pětinásobnou absolutní vítězkou US Open a čtyřnásobnou absolutní vítězkou US Masters. Její vynikající výkony ji přivedly do Síně slávy US PMGA, kde nyní zaujímá zasloužené místo.


I přesto, že je její prioritní disciplínou Adventure golf, dokázala se v průběhu let prosadit i v deseti dalších disciplínách, jako jsou beton, eternit, filc, adventure minigolf, putting minigolf, Putt-Putt, putting golf, city golf, city minigolf a crazy golf.


Připojte se k nám na Study Gate podcastu a poslouchejte fascinující příběh Olivie Prokopové, nejkomplexnější a nejúspěšnější hráčky světa v minigolfu!

www.study-gate.cz 

Epizoda 14

V dnešní epizodě Study Gate podcastu máme tu čest přivítat Ondřeje Pšeničku, který se věnuje moderní magii od roku 1996. Ondřej krátce po svém začátku v této fascinující disciplíně dosáhl neuvěřitelných úspěchů. Získal juniorské mistrovství republiky hned dvakrát po sobě a rovněž získal čest být jedním ze tří kouzelníků na světě, kterým se podařilo třikrát uspět v prestižní americké televizní show Penn & Teller: Fool Us.
Dokáže vyhrát svou čtvrtou trofej? To vy už víte!


Jeho touha po neustálém zdokonalování vedla našeho hosta až na pražskou hereckou školu a následně na Lee Strasberg Theater & Film Institute v Los Angeles, kde se věnoval studiu herectví. Paralelně rozvíjel své magické dovednosti na Academy of Magical Arts v Hollywoodu.
V Hollywoodu začal také pravidelně vystupovat, a to s velkým úspěchem. Jako jediný Čech má na svém kontě pravidelná představení v prestižním hollywoodském klubu Magic Castle.

Připojte se k nám na Study Gate podcastu a nechte se unést do světa kouzel a úspěchů našeho skvělého hosta!

www.study-gate.cz 

Epizoda 13

V dnešní epizodě Study Gate podcastu máme tu čest přivítat výjimečného hosta - českého basebalového reprezentanta a nadhazovače za University of Georgia, Daniela Padyšáka. Daniel nám přiblíží svou cestu k baseballové špičce a podělí se o své zážitky z univerzitního baseballového prostředí. Daniel není jen baseballovým talentem - je také vášnivým fanouškem anime.www.study-gate.cz 

Epizoda 12

V dnešním Study Gate podcastu vám přinášíme fascinující rozhovor se členem amerického letectva Honzou Cafourkem. Začínal jako malíř pokojů a přes IT se propracoval až do Air Force. Nyní slouží jako acting superintendent a má ještě vyšší cíle.
Poslechněte si o jeho zkušenostech z Air Force. 

Jaký je život na základně? Co dělají vojáci ve volném čase? Jak Air Force funguje? To vše a mnohem více v našem Study Gate podcastu. 


www.study-gate.cz 

Epizoda 11

V dnešním Study Gate podcastu vám přinášíme fascinující rozhovor s golfistkou Sárou Kouskovou. Poslechněte si o jejích začátcích na Univerzitě v Texasu, ekologii v USA a jak spojuje golf s uměním. Navíc se dozvíte o jejích vlastních hodinkách PRIM!
www.study-gate.cz

Epizoda 10

V dnešním podcastu Study Gate se zaměříme na fenomén zvaný Super Bowl, který představuje vrchol sezóny amerického fotbalu.


Položíme si otázky, které mnohé zajímají - Jak vysoká je cena vstupenek na Super Bowl? Kolik stojí reklamní čas během této sportovní události? A jak jsou vybírána místa, kde se Super Bowl koná? To vše a mnohem více se dozvíte v dnešním díle.


www.study-gate.cz

Epizoda 8

V dnešním díle podcastu Study Gate se setkáme s fascinujícím hostem, Danielem Šarmanem, bývalým leteckým záchranářem a nynějším hasičem v Oregonu. Daniel nám přiblíží svou poutavou kariéru od letecké záchrany až po vlastní začátky jako dřevorubec v Oregonu.

V průběhu rozhovoru se dotkneme různých témat, jako jsou záchranářské mise, role leteckého záchranáře při extrémních přírodních událostech, rozdíly mezi standardy a postupy v USA a České republice, a mnoho dalších. Daniel nám také přiblíží své nejzajímavější projekty a úkoly během kariéry.

www.study-gate.cz

Epizoda 7

Dnešním hostem Study Gate podcastu je Michael Hrabal z University of Massachusetts. Nedávno ho draftoval tým Arizona Coyotes (NHL) a momentálně si razí cestu k hokejovým vrcholům v univerzitní lize pod NCAA. Michael také získal bronz s národním týmem z mistrovství světa v ledním hokeji juniorů.

Dozvíme se více o jeho cestě, zážitcích na univerzitě a tom, jak se připravuje na další úspěchy na ledě. Tento rozhovor je inspirativním pohledem do světa mladých talentů a jejich hokejových snů.

www.study-gate.cz

Epizoda 6

Dnešní epizoda podcastu hostí Tomáše Hájka, studenta, který se vydal na čtyři měsíce do města Philadelphia, aby zažil život a studium v USA. Během svého pobytu v Americe navštívil města jako Los Angeles, Las Vegas, Miami, New York a Washington DC, stejně jako mnoho dalších fascinujících míst. Běhal po schodech so běhal Rocky a stěhoval nábytek autobusem. Při své cestě si oblíbil Panda Express, kterou by rád viděl brzo v Čechách! Poslechněte si inspirativní rozhovor s Tomášem Hájkem na všech podcastových platformách.

www.study-gate.cz

Epizoda 5

V dnešním díle podcastu Study Gate vám představujeme Barboru Ticháčkovou, českou volejbalistku, která momentálně studuje MBA v USA. Bára má za sebou bakalářský i magisterský titul z amerických univerzit a obohatila svůj život mnoha zajímavými stážemi. Pochází z české extraligy volejbalu, ale střední škola ji příliš nenaplňovala, a tak se rozhodla vykročit směrem k novým možnostem v USA. A povedlo se! Dosáhla nejvyššího známkového průměru a vykročila úspěšně jak na sportovním, tak pracovním poli. Nezapomeňte si poslechnout inspirativní rozhovor s Bárou na všech oblíbených podcastových platformách.

www.study-gate.cz

Epizoda 4

Dnešní epizoda našeho podcastu, Study Gate, přináší rozhovor s Jiřím Brychtou, studentem Queens University of Charlotte v Severní Karolíně. Jirka studoval obor International Studies a ve svém studiu momentálně pokračuje v České republice. Současně byl členem atletického týmu v rámci NCAA DI.
www.study-gate.cz

Epizoda 3

Dnešní epizoda našeho podcastu, Study Gate, přináší rozhovor s Eliškou Říhovou, studentkou Lenoir Rhyne University v Severní Karolíně. Eliška se specializuje na obor Exercise Science a má zájem pokračovat ve studiu fyzioterapie v budoucnosti. Současně je aktivní členkou NCAA triatlonového týmu, který nedávno získal prestižní titul v rámci NCAA DII.www.study-gate.cz

Epizoda 2

Ahoj! Všichni jste asi viděli film "Sám Doma", že ano? A jaké jiné vánoční zvyky a tradice o USA víte? Co třeba fakt, že 2/3 stromků jsou umělohmotné! Nebo třeba nový zvyk "elf on the shelf"? Poslechněte si nové i dobře známé informace o Vánocích a vánočních svátcích v USA.www.study-gate.cz 

Epizoda 1

Vítejte u první epizody Study Gate podcastu! Dnes se zaměříme na naše překvapení a dojmy z života v USA. Adam již tři roky žije a studuje v USA. Společně s Ondrou procestovali velkou část států a autem se dokonce dostali až do Kanady. Co nás nejvíce ohromilo? To je téma dnešního dílu.


Rádi bychom slyšeli i vaše zážitky! Neváhejte nám napsat a sdílet své dojmy s námi!


www.study-gate.cz

Poslechněte si nás:

Podcast Addict


Pocket Casts